מבנה אתר


קידום אתרים

ריקונספט התחנה הסופית בקידום אתרכם.
החברה הוקמה בשלהי 2005, ובצעד מושכל התברגה כאחת החברות המובילות בתחום הקידום אתרים והשיווק באינטרנט.
החברה מספקת פלטפורמה רחבה הכוללת את כל שירותי האינטרנט להם זקוק אתרכם.
בין שירותנו תמצאו:
-  קידום אתרים בגוגל - SEO.

-  ניהול קמפיינים בגוגל - PPC.
-  עיצוב מקצועי לאתרכם.
-  בניית אתרים עם מערכות ניהול תוכן.
-  כתיבה שיווקית וניהול תוכן.
-  אחסון אתרכם ותחזוקו השוטף.
-  והכי חשוב...
   צוות ידידותי שיעבוד איתכם ולא מולכם.

קידום אתרים

מבנה האתר

תכנונו של מבנה האתר יכול להיות בעל השפעות מרכזיות על תוצאות הקידום שלכם.
ניתן לשפר את מבנה האתר הקיים, או ליצור אתר חדש לחלוטין עם מבנה אתר נכון. במידה והאתר כבר קיים ועומד, אזי תכנון מבנה האתר  צריך לכלול את הידע והניתוח של הדברים שעבדו עד כה באתר, לעומת אלה שלא, ושינוי מבנה האתר בהתאם.
במידה ומדובר באתר חדש - הרבה יותר טוב. במצב כזה ניתן לבנות את האתר מההתחלה, עם התחשבות במבנה האתר כחלק מתהליך של קידום אתרים.
זו בדיוק הסיבה לשמה פנייה לחברת בניית אתרים שאינה עוסקת בקידום אתרים עלולה להיות מסוכנת - חבל להשקיע כספים מיותרים רק בשביל לשנות את מבנה האתר לאחר שיעלה לאוויר.
קידום אתרים הוא תהליך שמתחיל כבר מבחירת הדומיין, ולכן חברת קידום אתרים חשובה מרגע שההחלטה לבנות אתר גובשה.

אך על מה אנחנו מדברים כשאנחנו מדברים על מבנה האתר ? כיצד ניתן לתכנן אותו בצורה כזו שתתרום לקידומו?

• Sitemap - מפת האתר. מפת האתר נוצרה על מנת לבנות מבנה אתר הירארכי ויעיל. הרעיון הוא לעשות מעין "תרשים זרימה", שבו יתואר מבנה האתר מהכבד (עמוד הבית) לקל (העמודים הפנימיים המרוחקים יותר).
כדאי להיצמד לכך שכל הדפים הפנימיים יהיו במרחק לא יותר משני קליקים מהעמוד הראשי. מפת האתר תקבל גם היא ייצוג במבנה האתר ויהיה דף בו תפורט מפת האתר, שאליו ניתן יהיה להגיע מהעמוד הראשי. לכן המפה צריכה להיות זהה לסרגל הניווט.
• Site Depth-  ממש כפי שניתן לבדוק את עומק הבריכה על ידי מספר השניות שלוקח לגעת בקרקעית ולעלות למעלה, כך מודדים את עומק האתר בכמות הקליקים שלוקח להגיע מהעמוד הראשי לעמוד המרוחק ביותר. כפי שציינו בסעיף הקודם הצלחתו של מבנה האתר תלויה בין היתר בכך שהמרחק בין העמוד הראשי לעמודים האחרים לא יהיה יותר משניים-שלושה קליקים. כמו כן רצוי לא ליצור יותר מדי תת-ספריות, אלא להשאיר את התוכן בשתי רמות.
• שמות דפים וספריות- טעות נפוצה בתכנון מבנה האתר היא להשקיע וליצור את שמות הדומיינים בשמו של העמוד, אך במקום לשים מקף עליון בין המילים, לשים מקף תחתון. העניין הוא שגוגל לא יודע לקרוא מקף תחתון, ומניח שמדובר במילה אחת. לכן כדאי תמיד להשתמש במקף עליון.
• דף כניסה- בתכנון מבנה האתר, טעות נפוצה היא  לשים דף כניסה. זה נעשה על מנת "להרשים" את הגולשים, וליצור מעין הצגה צבעונית לאתר.
פעמים רבות דף הוא דף פלאש, שם אפשרויות האנימציה ואפקט ה"וואו" גבוהים יותר.

הבעיה היא שהעכבישים של גוגל לא מבינים שזו הכוונה, והם חושבים שזה עמוד הבית, כלומר העמוד החשוב ביותר באתר. כשהם מגיעים אליו ורואים שאין בו טקסט, ובהחלט לא מילות מפתח, הם נסוגים.
כלומר מסקנה- עמוד פתיחה מונע מהאתר שלכם להיות מאונדקס! לכן מבנה אתר נכון יתחיל תמיד מהעמוד הראשי.

כמו כן חישבו על נושא הקישורים- הרי מבנה אתר קלאסי מתייחס לכך שהעמוד הראשי הוא החשוב ביותר, ממנו יש קישורים לדפים אחרים, אך יותר חשוב מכך- מכל הדפים יש קישור לעמוד הבית. כשיש עמוד כניסה מבנה האתר משובש, משום שלא ניצור קישורים מהדפים הפנימיים אל עמוד הפתיחה (עד שהקפידו לדלג עליו). כך מפספסים חלק חשוב מאוד בקידום האתר.
לסיכום, מבנה האתר הוא משימה לא פשוטה, שדורשת ידע ומומחיות. הדוגמאות שלמעלה מדגימות עד כמה כל פרט באתר חשוב לקידומו, וכיצד צריך להתייחס לכל פרט בתשומת הלב הראויה.
אנחנו בריקונספט חברת קידום אתרים נמצאים פה כדי ללוות אתכם בצעדים נכונים, מדודים ומקדמים לאורך כל העבודה על האתר. צרו קשר ותראו כיצד ניתן לשדרג מבנה אתר קיים או ליצור אתר חדש מאפס, עם כל התכונות שרצויות לו על מנת להיות מספר אחד.    

ליצירת קשר עימנו:
באפשרותכם להשאיר פרטים, ונציג שלנו יחזור אליכם תוך 24 שעות.
שם מלא
טלפון
Email
אתר

או בטלפון:
משרד - 077-3500420
סלולר - 052-5327590

צימרים | כל הזכויות שמורות - ריקונספט קידום אתרים - 2009